Virtuální sídlo firmy Ostrava

Sídlo společnosti je základní podmínkou pro její zapsání do obchodního rejstříku. Bez registrovaného sídla žádná společnost nemůže existovat. Pokud se ale provozovny společnosti často stěhují, musí majitel firmy opakovaně podnikat veškeré administrativní úkony nutné ke změně sídla firmy v obchodním rejstříku. Tomu lze předejít, pokud si podnikatel pořídí pro svou společnost tzv. virtuální sídlo firmy. Na trhu fungují odborné firmy poskytující výhodně virtuální sídlo pro společnosti, které to potřebují. Virtuální sídlo společnosti je trvale zapsáno v obchodním rejstříku a na veškerých firemních obchodních dokumentech jako jsou formuláře, objednávky, obchodní dopisy, faktury a vizitky jejích jednatelů a zároveň na webových stránkách společnosti.

Např. objekt, v němž je umístěno virtuální sídlo firmy Ostrava, je označen jménem firmy, je na něm umístěna poštovní schránka pro příjem pošty a je zde zajištěn servis informování podnikatele o došlé poště e-mailem.

Celý výše popsaný postup je výhodný a legální, neboť tzv. euronovela občanského zákoníku z roku 2009 zcela legalizovala možnost mít sídlo společnosti na adrese, kde se podnikatel ani jeho firma fyzicky nenachází. Firmy této možnosti využívají z důvodu řady výhod, které sídlo firmy ve velkém městě přináší.

Služba poskytnutí virtuálního sídla firmy je užitečná zejména pro podnikatele, kteří mají zájem o snížení nákladů za pronájem vlastní kanceláře, nechtějí si koupit nebo pronajmout vlastní kancelář, záleží jim na profesionální firemní image, kterou dobrá adresa dotváří, mají v plánu krátkodobý podnikatelský projekt nebo mají zájem o službu virtuální kanceláře.

Kontaktujte nás: [email protected]